انجمن آکوستیک و ارتعاشات ایران- مقدمه
مقدمه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/1/20 | 

بحث صدا و ارتعاش به صورت روزمره در زندگی افراد مطرح می‌باشد، به‌گونه‌ای که آلودگی صوتی نیز به یکی از نگرانی‌های جامعه بشری و سازمان‌های محیط‌زیست تبدیل شده‌است. از دیرزمان تاکنون یکی از زمینه‌های مهم تحقیقاتی دانشگاهیان و محققین در شاخه‌های مختلف مهندسی (نظیر 
مهندسی مکانیک، مهندسی عمران،
مهندسی معماری، مهندسی هوافضا، مهندسی بیومکانیک، مهندسی دریا و مهندسی مکاترونیک) موضوع صدا و ارتعاش بوده‌است، که در دو دهه اخیر با آمیختگی با موضوع کنترل (کنترل صدا و ارتعاش) اهمیتی دوچندان یافته‌است.

از سوی دیگر، بحث آکوستیک از مباحث مهم رشته فیزیک در دانشگاه‌های مختلف دنیا و در رشته بهداشت حرفهای نیز یک شاخه تخصصی و اصلی می‌باشد. علی‌رغم اینکه در این زمینه دانشمندان و متخصصین صاحب‌نام مختلفی در سطح کشور وجود دارد و پروژه‌های صنعتی و تحقیقات متعددی در سطح کشور در صنایع مختلف نظیر خودروسازی، هوافضا، نفت و پتروشیمی، لوازم خانگی، ساختمان‌سازی و مهندسی پزشکی در خصوص موضوعات مربوط به ارتعاش و صدا انجام گرفته‌است، ولی متاسفانه محققین این زمینه تاکنون به صورت نسبتاً جدا از هم و به صورت انفرادی به این مهم پرداخته‌اند.

انجمن آکوستیک و ارتعاش ایران می‌تواند نقش ارزنده و منحصر بفردی را در ایجاد محیطی فراگیر و در جهت تبادل نظر بین محققین و متخصصین صدا و ارتعاش ایفاء نماید. امید است با عنایت خداوند متعال و با کمک شما متخصصین گرامی بتوان به اهداف عالیه انجمن دست یافت.
نشانی مطلب در وبگاه انجمن آکوستیک و ارتعاشات ایران:
http://isav.ir/find-1.56.23.fa.html
برگشت به اصل مطلب